Nová Česká Miss 2018: samotná soutěž je zážitkem na celý život

Lea Šteflíčková , Česká Miss 2018
Lea Šteflíčková , Česká Miss 2018

13. června byla hostem v našem vysílání nová Česká Miss 2018, 20letá Lea Šteflíčková. Ne každý ale ví, že pochází od nás, ze severu Čech. Konkrétně z Ústí nad Labem.

Možná jste ani nezaznamenali, že letošní ročník soutěže Česká Miss proběhl. Majitelé soutěže se mění a její mediální dosah už zdaleka není takový jako v dobách Miloše Zapletala.

Letos missí korunku vyhrála dvacetiletá Ústečanka. „Chvíli trvá, než vám to dojde. Až po pár dnech jsem si naplno uvědomila, že se to stalo,“ říká Lea, která nepopírá, že ambice vyhrát měla. „Letos ale byly holky opravdu krásné, byl to silný ročník.“

Lea zvítězila na galavečeru v Ostravě, který moderoval Martin Dejdar. Před velkým finále ale zažila i věci nečekané. Třeba krátký kurz přežití.

„Byly jsme v přírodě, bez jídla a bez všech pro nás běžných vymožeností.“ Přestože tahle outdoorová libůstka trvala jen čtyřiadvacet hodin, pro Leu byla asi nejsilnějším zážitkem. „Jedly jsme smrkové výhonky, těšily jsme se, až si budeme moci udělat placky z vody a mouky a spaly jsme po širákem,“ vypočítává Lea.

Dívka, která za sebou má modelingové zkušenosti i v dalekém Japonsku si tak za hranice svých obzorů paradoxně sáhla v českém lese. Přiznává, že třeba obejít se bez mobilu bylo nejen pro ni docela složité.

Do castingové agentury ji ve třech letech přihlásila maminka. První focení získala v pěti. Modelingu se věnuje od třinácti. Nohy má neuvěřitelně dlouhé a postavu štíhlou od přírody. Miluje babiččinu kuchyni. Hlavně jahodové knedlíky, ale dá si i obligátní knedlo, vepřo, zelo.

Chodit do fitka ji příliš nebavilo, ale zvykla si. „Už mi řekli, že pro tuhle zakázku musím zhubnout pár centimetrů přes boky,“ svěřuje se se zkušenostmi z nelítostného modelingového světa.

Pro práci v Japonsku ji zase chtěli bělit kůži. Asijský ideál je totiž porcelánově bílá pleť, a tu Lea zrovna nemá. Tehdy ale zasáhla maminka a žádné bělení se nekonalo.

Lea ví, že ji čeká perný rok. O svých charitativních plánech zatím mluvit nechce. Je tajemná. Že nehodlá měnit přítele, se kterým chodí už dva roky, to naopak říká velmi nahlas. „Missí nemoc“ jí prý nehrozí.

Chce se věnovat modelingu a plnit si své sny. A taky si chce dodělat maturitu. Kvůli pracovnímu vytížení se jí zatím totiž nepodařilo dokončit střední školu.

Spustit audio

Související