Nedělní Noční linka: Domácí výroba

26. květen 2024

Co si vyrábíte sami doma? Zavařujete ovoce a zeleninu? Udíte maso nebo klobásy? Sušíte bylinky? Podědili jste recept na domácí likér? Zkoušeli jste domácí sýr, tvaroh nebo třeba máslo? Ještě jste si nikdy nekupovali šálu ani teplé ponožky, protože si je vždycky upletete? Proč doma něco vyrábíte? Baví vás to? Chcete uspořit za zbytečně drahé zboží v obchodě? Snažíte se šetřit životní prostředí?

Zavařování, kutilství, pletení, ... to jsou činnosti, které k nám Čechům neodmyslitelně patří. Tzv. hand made výrobky se rozšířily v poslední době také díky internetu a sociálním sítím. Šanci nabídnout své domácí výrobky tak mají i ti, kteří si nemůžou dovolit vlastní obchod nebo stánek.

Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.