Na padesátém ročníku Velké ceny Ústí nad Labem zářili boxeři Kuby

Kubánský boxer Arlen Lopez na AIBA Worlds 2015
Kubánský boxer Arlen Lopez na AIBA Worlds 2015

Jubilejní ročník mezinárodní Velké ceny Ústí nad Labem v boxu zůstal ale bez českého vítěze.

V silné konkurenci se domácí borci neprosadili. Naopak roli favoritů potvrdili hvězdní Kubánci. Pět ze šesti se jich radovalo z turnajového vítězství.

Kubánci ústeckou akci nepodcenili a ředitele turnaje Svatopluka Žáčka potěšilo, že nedorazili obchodovat s doutníky. „Na výlet nepřijeli v žádném případě, ani prodávat cohiba, přijeli boxovat. Například Arlen Lopez, to je pohádka,“ říká v nadsázce Svatopluk Žáček s tím, že Lopez není nadarmo olympijským vítězem.

Kubánští boxeři výrazně zvedli úroveň jubilejního ročníku Velké ceny. „Vidí to i laik. Pochválila je i má žena, které se box většinou nelíbí a není fanynka,“ usmíval se Žáček.

Potvrdil to také český boxer Artur Šachbazjan, byť na kubánského soupeře v tomto ročníku nenarazil: „Kubánci jsou na obrovské úrovni. Když se na to podívám, nepotřebují boxovat ani na sto procent. Jdou si to užít a na výhru jim to stačí.“

„Snažím se od nich některé údery okoukat a při sparingu pak nacvičit,“ dodává Šachbazjan. Ten měl smíšené pocity z toho, že mu turnajové rozlosování Kubánce do cesty nepřisoudilo.

„Z jedné strany jsem byl rád, ale z druhé strany mě to mrzelo, protože by to pro mě byla čest, zaboxovat si s někým takové úrovně,“ řekl Artur Šachbazjan.

Šachbazjan byl nejlepším českým boxerem. Až v semifinále totiž prohrál s Brazilcem Oliveirou.

Spustit audio
autoři: David Kalvas, Redakce ČRo Sever

Související