Na návštěvě u chovatelů papoušků

28. květen 2014

Mezi domácí mazlíčky patří sice nejčastěji psi a kočky, ale v některých rodinách mají okruh zvířecích společníků širší. Platí to i v případě manželů Lenky a Pavla Juříčkových z Dobkovic na Děčínsku. Chovají totiž papoušky.

Většina jich ve voliérách jen pokřikuje, ale samička žaka, slyšící na jméno Sára, si se svým páníčkem a paničkou dokáže často povídat.

Umí toho spoustu – napodobuje hlasy jiných ptáků nebo i svých majitelů a dokáže srovnat do latě i psy, které Juřičkovi mají.

Lenka Juřičková a Sára

Na návštěvu za manželi Juřičkovými se vydal redaktor Českého rozhlasu Sever Josef Suk. Poslechněte si, jak to u nich vypadá…

autor: Josef Suk
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.