Na ledvické elektrárně se otevřela nová rozhledna

20. duben 2018 14:00

Na elektrárně Ledvice na Teplicku v pátek slavnostně otevřeli novou rozhlednu. Z nejvyšší budovy v Česku uvidíte na Krušné hory, ale taky do nejníže položeného místa v zemi – uhelného lomu Bílina.

Obří kotelna ledvické elektrárny, na které je i nová rozhledna, měří 144 metrů. Je tak skoro 2,5krát vyšší než rozhledna na Petříně, a skoro o třetinu vyšší než brněnský AZ Tower.

Pokud bude hezké počasí, mohou návštěvníci rozhledny spatřit prakticky celé Krušnohoří a jednotlivé kopce Českého středohoří, samozřejmě i okolní města a obce.

Dohlédnout se dá až k Litvínovu či zámku Jezeří, do Kostomlat pod Milešovkou, Horní Krupky a na Komáří vížku a dále všemi směry. Zatím tam ještě nejsou, ale časem by měly na rozhlednu přibýt větrná růžice a mapa, aby každý věděl, co kde se nachází a na co se zrovna dívá.

Přístup na věž bude umožněn jen s průvodcem a maximálně 10 lidem ve skupině. Děti musí být starší 6 let a do 15 let nahoru mohou jen v doprovodu rodičů či jiné odpovědné dospělé osoby, například pedagoga.

Zatím je na rozhlednu po předchozí návštěvě infocentra umožněn vstup od úterý do soboty, vždy v 8, 10, 12 a 14 hodin. Vše je zdarma a objednat se můžete na telefonním čísle 411 102 313.

Nová rozhledna je veřejně přístupná od soboty 21. dubna.

Rozhledna na ledvické elektrárně
autoři: Tomáš Kopecký , Eva Bucharová
Spustit audio

Související