Mrtvý divočák = dobrý divočák. Ústí nad Labem vyhlašuje speciální odměnu pro myslivce
20. prosinec 2016
Radní Ústí nad Labem nabízejí myslivcům za odlov černé zvěře celkem 120 tisíc korun. Za každého zabitého divočáka mimo honitbu dostanou myslivecká sdružení 300 korun. Každý spolek ale může získat dohromady nanejvýš 20 tisíc korun.
Divočáci rozrývají soukromé zahrady, zacházejí do sídlišť a ničí i městský majetek. Poničili například fotbalové hřiště ve Skoroticích, plavecký areál na Klíši nebo dopravní hřiště v Krásném Březně.
Letos lidé nahlásili padesát případů škod způsobených divočáky nebo jejich pobíhání ve městě. V loňské sezóně ulovila myslivecká sdružení přes dva tisíce divokých prasat.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Dušek nesouhlasí s Havlovou. ‚Doplnění radních knihovny bylo legálně správně,‘ odmítá kritiku
-
Kongresman: Šampionát v době Trumpa je tragédie. Nemůžu Čechům zaručit, že nebudou terčem ICE
-
‚Používají je ministři i soudci.‘ O Dozimetru svědčí muž, který obžalovaným zařizoval šifrované telefony
-
25 mužů v Praze brutálně napadlo pět fanoušků jiného klubu. ‚Je zázrak, že přežili,‘ říká mluvčí