Moritzburg není jen pro Popelku

28. březen 2012

Máte-li smysl pro dobrodružství a rádi si protáhněte tělo, vydejte se do saského Moritzburgu. Tentokrát vás nezveme na známý barokní zámek, ale do tamního dobrodružného parku – Abenteuerpark Moritzburg.

Abenteuerpark Moritzburg je, jak se říká u nás, lanové centrum – místo, kde si můžete pod odborným dohledem vyzkoušet horolezectví, slaňování, šplhání, balancování na lávkách visutých mezi korunami stromů a spoustu dalších aktivit.

V sobotu 31. března v parku zahajují sezónu a zprovozní neobvyklou atrakci. Lesní lanovou dráhu. Je natažena ve výšce až patnáct metrů a kabinku představuje auto Trabant, které má kapotu pomalovanou leopardím motivem.


Zvětšit mapu
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.