Minietiketa: Tetování
Helena Malá, Ústí: „Co říkáte na tetování, které má dnes skoro každý mladý člověk? Jsem už v důchodu a když jsme byli mladí, tak měli tetování většinou jenom vězni a bylo to považováno za vulgární.“
„Tetování vnímám jako moderní doplněk celkového obrazu člověka, který tvoří jeho osobnost, chování i oblečení. Ale narozdíl od šatů, náušnic nebo náramku ho nemůžeme jen tak odložit. Rozhodně bych tetování v současném světě nepovažoval za něco, co do společnosti jednoznačně nepatří, tedy jako věc, kterou etiketa vysloveně zakazuje. Tady zase záleží na typu společenské události, nebo na tom, s kým se máme setkat.“ říká odborník na etiketu Milan Knotek.
Kdy by doporučoval tetování zakrýt? A co když máme tetování na místě, které nejde normálně zakrýt? Poslechněte si přiložený audiozáznam a dozvíte se víc...
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.
Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu


Nebojte se klasiky!
Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?