Minietiketa: Tetování

23. květen 2013

Helena Malá, Ústí: „Co říkáte na tetování, které má dnes skoro každý mladý člověk? Jsem už v důchodu a když jsme byli mladí, tak měli tetování většinou jenom vězni a bylo to považováno za vulgární.“

„Tetování vnímám jako moderní doplněk celkového obrazu člověka, který tvoří jeho osobnost, chování i oblečení. Ale narozdíl od šatů, náušnic nebo náramku ho nemůžeme jen tak odložit. Rozhodně bych tetování v současném světě nepovažoval za něco, co do společnosti jednoznačně nepatří, tedy jako věc, kterou etiketa vysloveně zakazuje. Tady zase záleží na typu společenské události, nebo na tom, s kým se máme setkat.“ říká odborník na etiketu Milan Knotek.

Kdy by doporučoval tetování zakrýt? A co když máme tetování na místě, které nejde normálně zakrýt? Poslechněte si přiložený audiozáznam a dozvíte se víc...

autoři: mkt , Alena Perková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.