Město Hrob končí se svozem vaků s bioodpadem
24. listopad 2023 08:22
Svoz bioodpadu v Hrobu na Teplicku pro letošek končí. Zatím není jasné, jak bude pokračovat v příštím roce, ani zda město svoz vaků obnoví.
Dosud vozilo město vaky s bioodpadem do soukromé kompostárny. Ta totiž podle informací hrobské radnice ukončila provoz.
Vedení města hrobské obyvatele žádá, aby se pokusili trávu a listí využít na vlastních pozemcích tak, by město za vyvážení ještě upotřebitelného bioodpadu nemuselo zbytečně platit. Ušetřené peníze by pak mohl Hrob investovat do vylepšení veřejného prostoru.
K dispozici zůstane hnědý kontejner na sběrném dvoře nebo možnost přistavení bio nádob.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Kritizují Grolicha a mají strach z odlivů voličů k SPD či ANO. Tradicionalisty si nový šéf KDU-ČSL nezískal
-
‚Vzteklý pes‘ Kaddáfí z Libye terorizoval svět. Za semtex se Praze odvděčil velbloudy
-
Arménie je pro Rusko bitevním polem pro vliv v regionu. Snaží se podplácet voliče, líčí novinář
-
Co číst dál? Aplikace Českého rozhlasu prozradí, které z 190 tisíc knih si půjčili stejní lidé