Město Bílina převzalo do majetku dosud soukromý semafor na hlavním tahu
13. červenec 2022 10:39
Původně soukromý semafor v Bílině na Teplicku už patří městu. Po zhruba 20 letech vyjednávání schválili bílinští zastupitelé jeho převzetí.
Semafor řídí provoz na silnici I/13, o jeho používání tedy rozhoduje krajský úřad.
Jak řekl vedoucí odboru dopravy bílinské radnice Oldřich Jedlička, podle posudku Ředitelství silnic a dálnic není semafor za současných okolností přínosný a netrvá na něm ani dopravní inspektorát policie. Město čeká na výsledek dohody zmíněných institucí.
V současné době semafor na hlavním tahu není v provozu – svítí na něm jen oranžové přerušované světlo.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Cichanouská: Do svobodného Běloruska se vrátím. Teď je ideální příležitost zbavit se ruského poddanství
-
Dušek nesouhlasí s Havlovou. ‚Doplnění radních knihovny bylo legálně správně,‘ odmítá kritiku
-
Kongresman: Šampionát v době Trumpa je tragédie. Nemůžu Čechům zaručit, že nebudou terčem ICE
-
25 mužů v Praze brutálně napadlo pět fanoušků jiného klubu. ‚Je zázrak, že přežili,‘ říká mluvčí