Louny dají příští rok do investic víc než za dva předchozí roky dohromady
Zastupitelé v Lounech schválili v pondělí 18. prosince rozpočet na rok 2024. Město bude hospodařit se schodkem 109 miliónů korun. Radnice použije na jeho financování peníze ušetřené v minulých letech.
Za logické považuje uspořené peníze investovat například i opoziční zastupitel z ODS Jan Kerner: „Spořit v tuto chvíli peníze se mi zdá zbytečné. Lepší je podporovat investiční výstavbu.“
Starosta Milan Rychtařík z hnutí ANO pak zdůraznil především investice do školských zařízení: „Je to oprava 4. základní školy a je to nová kuchyně pro 8. základní školu, abychom pro ty děti mohli vařit.“
Přes 150 miliónů korun připravených na investice je víc než dva předchozí roky dohromady. Celkové výdaje města budou skoro 730 miliónů korun.
Související
-
Louny uvažují o změnách poplatků za odpady
Poplatky za odpady v Lounech by podle vedení města měly být přehlednější. Informoval o tom mluvčí města Marcel Mihalik.
-
Louny plánují jednosměrný průjezd centrem města
Centrem Loun by se mělo projíždět jednosměrně. Radní souhlasili s návrhem dopravní komise vypracovat studii na zklidnění dopravy.
-
Louny daly výpověď nájemci areálu výstaviště v lesoparku u řeky. Chtějí vyšší nájem a oživení místa
V Lounech by chtěli víc využít řeku Ohři, která teče kolem výstaviště a víc peněz za pronájem areálu, který běžně slouží jako lesopark s dětskými hřišti a dalším vybavením.
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Politika se vyprázdnila. Mladý talent je konkurent, proto se recyklují pořád stejní lidé, myslí si Havlík
-
V modelu Kantaru oproti loňskému roku výrazně posílili Motoristé, naopak oslabilo ANO i koalice Spolu
-
‚My jsme protipožární zeď.‘ V Mnichově protestovalo 250 000 lidí proti spolupráci politiků s AfD
-
Cenu americké filmové kritiky za film roku získala Anora, nejlepšími herci jsou Brody a Mooreová