Lezecká stěna v Jirkově
Moderní lezecká aréna vyrostla ve starém kulturním domě v Jirkově na Chomutovsku. V sále domu z padesátých let vyrostly lezecké stěny s maximální výškou třináct metrů.
„Lezení na umělých stěnách je masová záležitost, kterou milují děti i dospělí. Je to zajímavá tréninková zkušenost, protože v této hektické době není tolik času jít si zalézt na odpoledne do skal.“ konstatuje Jana Kopecká, která společně s manželem arénu provozuje.
Takováto forma lezení je poměrně bezpečná – ovšem pouze za předpokladu, že dodržujete bezpečnostní pravidla – což mnoho lidí nedělá. I na umělé stěně se proto vyplatí být pozorný a opatrný.
O lezení v aréně, kde je padesát lezeckých linií a sto padesát cest, je opravdu velký zájem. Pokud se člověk chce naučit lézt, může se svěřit do rukou zkušeným instruktorům, kteří ho naučí, jak se zajistit i jak bezpečně lézt. V lezeckém centru je samozřejmě také možnost si zapůjčit veškeré potřebné vybavení.
Aréna je otevřená denně, nejbližší s podobnými parametry najdou zájemci v Ústí nad Labem, v Jablonci nad Nisou a nebo v Praze.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.