Kateřina Vodvářková: s českým premiérem v Bílém domě

Hostem Dopoledního expresu je tentokrát novinářka a zahraniční reportérka Kateřina Vodvářková, která byla s premiérem Petrem Fialou v Bílém domě.

„Státní návštěva českého premiéra v Bílém domě je pro tamní administrativu spíš rutinní záležitostí. Diplomaté se tam střídají často jak na běžícím páse. Pro mě jako pro zpravodajku to ale opravdu bylo velkým zážitkem – nepodívá se tam jen tak někdo,“ shrnuje své zážitky z cesty s Petrem Fialou do Bílého domu reportérka TV Nova Kateřina Vodvářková.

Jak celá návštěva české delegace probíhala? A co jí předcházelo? Jak vnímá práci zpravodaje v terénu? A má podle ní smysl vydávat se jako novinář do nebezpečných situací? Poslechněte si celý rozhovor z přiloženého audiozáznamu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.