Golfový simulátor

02396529.jpeg
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 02396529.jpeg
0:00
/
0:00

Věděli jste, že sportovat se dá i virtuálně? Teď nemám na mysli nějakou počítačovou hru, při které mačkáte šipky na klávesnici, ale opravdový pohyb. Ten počítač je ale u toho také přeci jen zapotřebí.

Představte si, že milujete nějaký sport, který se dá dělat jen v létě. Celou zimu tak čekáte, než sleze sníh a vy se k němu můžete vrátit. Takový problém měli nejen na severu Čech například golfisté.

Teď už se ale svému koníčku můžou věnovat i přes zimu a to na simulátorech. Moc jich zatím u nás není, ale najít se dají. Jeden takový je v jedné restauraci v ústeckých Doběticích. Je to vlastně větší místnost s kobercem, připomínajícím krátce střižený trávník, projekčním plátnem, projektorem, senzory a počítačem, který všechno řídí.

Golfový míček se odpaluje do promítaného obrazu. Na něm vidíte hřiště, stromy, v dálce jamku a slyšíte dokonce i zvuky přírody. Odpálený míček snímají senzory, ten se jen odrazí o plátno a dál už letí ten virtuální.

Hřiště ale už virtuální nejsou. K dispozici máte na padesát světových hřišť. Výhodou golfového simulátoru je i to, že při hře nenachodíte od jamky k jamce tolik kilometrů.

Simulátor je určen hlavně golfistům, kteří mají vlastní vybavení. Hodina pronájmu stojí tři sta korun, hrát může i víc hráčů - ovšem jedna taková hra se protáhne i na několik hodin.