Folková Porta kličkuje před covidem

13. říjen 2020

Opatřeními proti šíření koronaviru a omezením kulturních akcí se do podivné situace dostala také největší a nejstarší žánrová soutěž: slavná matička Porta.

Pořadatelé neváhali a uspořádali elektronický neboli on-line ročník, soutěž ze zaslaných nahrávek. ePorta je pozoruhodným počinem, autorem myšlenky je Jiří Vondráček, předseda Svazu autorů a interpretů, se kterým si o ePortě budeme v tomto dílu Folkových pohlazení povídat.

Celý pořad měl být pozvánkou na slavnostní finálový večer a vyhlášení výsledků v rámci koncertu 17. října v nymburském divadle. Ovšem nejnovější opatření proti nemoci covid, zřejmě neumožní koncert uspořádat, a to dokonce ani jeho on-line podobu.

V době natáčení rozhovoru a přípravy tohoto dílu pořadu o tom aktéři ještě neměli ponětí, tak to berte jako pozvánku na neurčité datum v blízké budoucnosti, až to půjde. V pořadu ale zazní unikátní nahrávky z Porty, některé historické a několik fungl nových písní, přihlášených do letošního ročníku ePorty.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.