Drážďany se chystají na ples v opeře

31. leden 2013

Drážďanská smetánka v těchto chvílích patrně provádí poslední přípravy na vrchol společenské sezony saské metropole. V Semperově opeře se totiž v pátek 1.února koná osmý ročník plesu v opeře.

Sejde se na něm spousta známých a důležitých osobností ze světa politiky, kultury a sportu. Nejvýznamnějším letošním hostem bude Jean-Claude Juncker, předseda lucemburské vlády a význačný evropský politik.

Na programu je řada kulturních vystoupení, včetně tradičního tance debuntantů - tedy mladých Drážďaňanů, kteří poprvé vstupují do společnosti. Nebude chybět ani luxusní tombola, jejíž výtěžek půjde organizaci UNICEF.

Pokud si říkáte, že takový ples v opeře musí být vážně zážitek, ale nad možnosti vaší peněženky, vězte, že ples v drážďanské Semperově opeře je událostí demokratickou. Její součástí je totiž i ples open air – tedy ples venku, na náměstí mezi Zwingerem a Semperovou operou.

Vloni sem všelijaká kulturní vystoupení, atrakce a samozřejmě možnost zatančit si v samém srdci Drážďan, přilákala deset tisíc lidí. Takže jestli si chcete první únorový večer zpestřit něčím neobvyklým, jeďte se k Semperově opeře podívat.


Zvětšit mapu
Spustit audio