Dopravu na památkově chráněném mostě u Postoloprt řídí semafor
10. červenec 2020 08:51
Jeden z osmi postoloprtských mostů potřebuje opravit mostní křídla. Potvrdila to poslední technická prohlídka kamenného obloukového mostu přes řeku Ohři
Odborníci na něm prozatím omezili provoz. Kyvadlovou dopravu v místě řídí semafory.
Podle informací z postoloprtské radnice opravu potřebují mostní křídla z opuky, která se rozpadají, a kaverny zasahují pod vozovku.
Město na práce nechává zpracovat projekt, který dozorují památkáři. Obloukový most totiž patří do památkově chráněné soustavy čtyř na sebe navazujících mostů přes řeku Ohři a okolní pole směrem na Březno.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
10 000 rozsudků. Americké soudy se drtivě postavily proti ICE, dávají za pravdu zadrženým migrantům
-
Válka i přírodní katastrofa. Polsko chce připravit zdravotníky na krize, zřídilo speciální Lékařskou legii
-
VIDEO: Zvuk rozbitého skla a v relikviáři prázdno. Policie zveřejnila záběry z krádeže lebky sv. Zdislavy
-
Byl jsem hodně dole, přiznává Blümel o uplynulé sezoně v zámoří. Mistrovství světa je pro něj odměna