Děčínský zámek nabízí v létě návštěvníkům bohatý program

23. červenec 2013

Děčínský zámek leží nad soutokem Labe a Ploučnice a patří mezi nejvýznamnější historické památky severních Čech. Právě prochází rozsáhlou rekonstrukcí, takže se mu vrací bývalá krása. Opravdu krásné a rozlehlé jsou také zámecké zahrady.

Návštěvníci si mohou na zámku zajít na klasickou prohlídku, nebo také na zvláštní prohlídku s tajemnou postavou. Takzvanou Třináctou komnatu můžete navštívit během letních prázdnin každý den v 10:30, ve 14:00 a v 15:30.

Zámecká zahrada v létě zve na hudební produkce a nebo na ochutnávky vína. Jižní terasy jsou v sezóně přístupné každý den mezi 9-12 hodinou. A v srpnu se na nich můžete těšit dokonce na představení ústeckého Činoherního studia. Například 23.srpna si můžete vychutnat představení Romeo a Julie.

Během prázdnin je zámek otevřen od 9 do18 hodin. Za vstupné zaplatíte podle toho, jaký prohlídkový okruh si vyberete. Dospělý 70 nebo 90 korun, děti 40 nebo 65 a senioři 70 nebo 65 korun.

A pokud se na děčínský zámek vydáte, nenechte si ujít výstavu hraček – vstupné na ní ke pro dospělé 40 korun a pro děti 20 korun. Podrobnosti naleznete na webových stránkách Zámek Děčín.


Zvětšit mapu
Spustit audio