Děčínská zoo se raduje z dalšího přírůstku – mláděte lamy vikuně

3. srpen 2022

Další odchov si na své konto připsala děčínská zoologická zahrada. Stalo se jím mládě lamy vikuně, které přišlo na svět začátkem července.

„Porod proběhl naprosto hladce. Mládě bylo hned po narození vitální, stavělo se na nohy a dožadovalo se mateřského mléka. Matka se o něj vzorně stará – při první kontrole jsme zjistili, že je to sameček,“ uvedl vrchní chovatel Petr Haberland.

Lamy vikuně

Chovu vikuní se děčínská zoo věnuje od roku 1998. V roce 2004 se dokonce stala první českou zoologickou zahradou, které se podařil úspěšný odchov tohoto druhu. Od té doby děčínská zoo úspěšně odchovala celkem osm mláďat.

Až letošní mládě dospěje, rozšíří chov v některé z evropských zoologických zahrad.

autor: Alena Houšková | zdroj: Zoo Děčín
Spustit audio

    Mohlo by vás zajímat

    mujRozhlas

    –  audiosvět Českého rozhlasu na jednom místě

    Nejposlouchanější

    Více z pořadu

    E-shop Českého rozhlasu

    Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.

    František Novotný, moderátor

    setkani_2100x1400.jpg

    Setkání s Karlem Čapkem

    Koupit

    Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.