Děčínská zoo hlásí radostnou novinu – narodila se tam trojčata kapybar vodních

22. květen 2019

Kapybarám se v Zoo Děčín daří. Radost ošetřovatelů je tentokrát trojnásobná, protože na svět přišla trojčata!

„Naše zoo se věnuje chovu kapybar vodních už 26 let. Za tu dobu se zde narodilo celkem 11 mláďat. Poslední trojčata se tu narodila v roce 2000, na další jsme tedy čekali 19 let,“ uvedla mluvčí děčínské zoo Alena Houšková.

Kapybara vodní je největším žijícím hlodavcem na světě. Tato zvířata najdete vždy blízko u vody. Výborně plavou a dovedou se i potápět. Pocházejí z tropických krajů Jižní Ameriky východně od And. Mohou dorůstat do hmotnosti až 80 kilogramů, délka těla se pohybuje v rozmezí od 1 do 1,3 metru a v kohoutku mohou mít až 50 centimetrů.

autor: pach | zdroj: Zoo Děčín
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...