Dalších 200 milionů pro severozápadní Čechy
Co nevidět dorazí do severozápadních Čech více než 200 miliónů korun, ze kterých se budou financovat další projekty z 15 miliard. O rozdělení peněz na jednotlivé akce rozhodla mezirezortní komise. V současné době jsou uzavřené další tři smlouvy, a to na projekt Podkrušnohorské výsypky, na Prunéřov a další část projektu obnovy výsypky dolu Medard Libík na Sokolovsku.
Mezirezortní komise dále projednala dalších dvacet projektů pěstební péče, a to podle nových pokynů ministerstva životního prostředí. Objeví se tu například i zalesnění svahů bývalého Lomu Most. Na programu jednání se objevily i další dva havarijní projekty. V prvním případě je to ujíždějící svah u bývalého dolu Dukla-ČSM poblíž Dubí na Teplicku a ve druhém pak ujíždějící hrana mezi skládkou a sanovaným uhelným dílem v chabařovickém Palivovém kombinátu.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Zednářství je lakmusovým papírkem demokracie, říká historička. Jakou roli hrálo v naší historii?
-
Analytik: Ekonomická válka jako zbraň proti silnějšímu? Trump přistoupil na memorandum kvůli Hormuzu
-
Michailidu: Kratom není takový problém jako alkohol. Zákaz online prodeje pošle lidi na černý trh
-
Nikdy jsem nedopovala, reaguje na trest Vondroušová. Poslední měsíce pro ni prý byly nejhorší v životě