Cvičení podle internetu? Ano, ale…

7. duben 2014

Přijde vám zbytečné vyhazovat peníze za organizované cvičení? Nestíháte chodit do posilovny nebo do bazénu a cvičíte radši doma u videa na internetu? Možná děláte vašemu tělu dobře, možná mu ale škodíte! Na co byste si měli dávat pozor?

Jedna z oblíbených, a zřejmě i účinných, cvičebních metod se jmenuje 30 Days Shred od Jillian Michaels. Podle ní stačí cvičit denně půl hodiny po dobu 30 dnů.

„Viditelné výsledky jsou už tak za 4 dnů. Není to ale o váze, je to o centimetrech. Důležité je se před začátkem cvičení změřit a po určité době si můžete výsledek zkontrolovat,“ vysvětluje Radka z Liberce, které toto cvičení provozuje a je s ním spokojená.

Cvičební video ale může v dnešní době natočit a dát na internet každý, a tak jsou někdy certifikované lektorky doslova zděšené, k čemu paní v teplákách ve svém obýváku na koberci nabádá všechny, kteří si její podomácku natočené cvičební video pustili.

„Moc ráda to nemám, protože když sama hledám inspiraci na internetu, tak mi najít kvalitní cvičení dělá opravdu potíž,“ vysvětluje profesionální cvičitelka Katka Rálišová s tím, že kvalitní videa sice existují, ale těch špatných je podstatně víc.

Proto je podle ní lepší cvičit pod dohledem zkušeného lektora, který vás naučí vykonávat cviky správně. Pak už můžete pokračovat a cvičit i sami doma.

autor: sas
Spustit audio