Čtvrteční Noční linka: Musíme si pomáhat

24. červen 2021

Domníváte se, že dříve bylo běžné, že si lidé vzájemně pomáhali? Je to dnes stejné, nebo se zrychlením doby vše změnilo, a pomáhat jsme si přestali? Pomohli jste někomu ze své rodiny, kolegovi v práci, sousedovi, příteli? Pokud ano, tak v jakém to bylo směru? Možností, jak pomoci je mnoho, stačí si jen vybrat. Potřebovali jste vy sami pomoci? Dočkali jste se pomoci? Máte zkušenost vy sami s nějakým sociálním zařízením? Jak jste spokojeni? Co by se dalo zlepšit?

Pomoc je spoluúčast při dosahování nějakého cíle nebo odvracení nebo odstraňování nežádoucích následků. Může se jednat o pomoc v nebezpečí, při různých obtížných situacích nebo tehdy, neví-li si druhá strana rady. Pomoc se poskytuje formou rady, podpory, daru, nebo formou provádění určitých činností s přímým účinkem.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?