Co se proti vráskám radilo na začátku minulého století? Prý pomáhá bílek i nehybná tvář

V časopise z roku 1907 se píše: Vadí vám vrásky? Pomoc proti nim je tak snadná. Na bílý hedvábný papír rozetřete čerstvý vaječný bílek a nechte uschnout.

Večer ten papír nastřihejte na kousky, navlhčete a na noc přilepte na místa, kde se vrásky objevují. Už za týden po nich nebude ani stopy.

Další rada z časopisu je tato: Vrásky způsobuje neblahý zvyk dělati obličeje. Mnohé ženy se domnívají, že jejich výraz tím nabývá na živosti. Ó, jak se mýlí! Při mluvení neporušujte tvaru úst. Nesmějte se tak, že máte ústa od ucha k uchu. Jen jemný úsměv je neodolatelný a bude působiti stálým kouzlem. Tak o této radě trochu pochybuju. Podle mě je lepší smát se od rána až do večera.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.