Chomutov vstoupí do roku 2024 s rozpočtovým schodkem ve výši 260 milionů korun
Zastupitelé Chomutova schválili rozpočet města na příští rok ve výši téměř 1,75 miliardy korun. Do příštího roku ale vstoupí se schodkem ve výši 260 milionů korun.
Podle primátora Marka Hrabáče z hnutí ANO bude město hledat úspory. Zdražovat poplatky se v příštím roce vedení města nechystá.
„Příští rok bude obtížný – máme tam poměrně velký schodek. Vždycky jsme zatím ten schodek měli a nějakým způsobem jsme ho dohnali, příští rok mám ale trochu obavy, jestli to zvládneme. Koaličně jsme se ale dohodli, že v roce 2024 nebudeme zvedat žádné poplatky,“ dodává Hrabáč.
Pro schválení rozpočtu bylo 29 zastupitelů Chomutova. Proti hlasoval jen jeden a čtyři zastupitelé se zdrželi.
Související
-
V Chomutově rezignoval jeden z náměstků primátora – kvůli obvinění z trestného činu
Chomutov má nově jen jednoho náměstka. Druhý náměstek primátora, David Dinda z hnutí Nový Sever rezignoval 20. listopadu na konci jednání zastupitelstva.
-
Chomutov a Jirkov povolily na svém území provoz sdílených elektrokoloběžek, v Litvínově je nechtějí
Radnice v Chomutově a Jirkově povolily provoz sdílených elektrokoloběžek na svém území. Koloběžky by se tam po letní a podzimní zkušební době měly vrátit zase na jaře.
-
V Chomutově a v Žatci se otevřou dvě nová Centra duševního zdraví pro děti
V Chomutově a Žatci začnou od nového roku fungovat nová Centra duševního zdraví pro děti. Cílem center bude poskytování pomoci dětem a mládeži od 7 do 18 let.
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
‚Zjevně neopodstatněné.‘ Nejvyšší soud zamítl dovolání Dbalého v kauze v Nemocnici Na Homolce
-
Trump vyjednává s velkým klackem. Dřív, či později ale bude muset hrozby realizovat, soudí politolog
-
‚Kampaň proti mně i radnici.‘ Místostarosta Prahy 17 po kauze s 197 hodin trvající opravou branky rezignoval
-
Českým Králem cyklistiky je mladý silničář Bittner, zvítězil před Vackem a bikerem Stoškem