Chcete poznat život na farmě? Přihlaste se na příměstský tábor!

23. červen 2014

Být celý den v přírodě, mezi zvířaty, vyrobit si sýr a třeba i kydat hnůj. Nejen to nabízí letní příměstský tábor na farmě v Mirkově na Ústecku, v překrásném prostředí Českého středohoří.

Hromady sutin a hnoje hyzdily ještě před pár lety rozbořený statek v osadě Mirkov, ležící v kopcích Českého středohoří.

Farma je teď opravená, na jejích pastvinách se prohánějí desítky koní, pasou se krávy, v jízdárně cvičí mladí žokejové a děti z Ústecka tam mohou prožít letní příměstský tábor a vyzkoušet si, jaké je to, být celý den se zvířaty.

Pokud byste chtěli i vy poslat vaše dítě na jeden týden letních prázdnin do Mirkova, máte možnost. Týdenní turnusy jsou od 30. června do 29. srpna. Jsou tam připraveni i na děti s bezlepkovou dietou.

Na farmě je k vidění na 150 zvířat – koně, kozy, ovce, minimuly… Víte například, že kydání hnoje má na lidskou psychiku blahodárné účinky? Nevěříte? Tak poslouchejte…

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.