Chatky v kempu Mezní Louka nechá správa národního parku České Švýcarsko zbourat
27. červenec 2021
Správa národního parku České Švýcarsko vypsala výběrové řízení na zbourání nevyužívaných chatek v kempu Mezní Louka.
Podle vedení správy už byly několik let nevyhovující a navíc obsahovaly škodlivý azbest. Na jejich místě si po demolici a úpravě terénu budou moci lidé postavit stany.
„Nejdřív odstraníme těch 22 chatek, které už ani nejsou několik let použitelné pro ubytování. Místo nich budou teď jen rovné plochy, kde si budou moci návštěvníci, kteří do národního parku přijedou, postavit stan,“ říká mluvčí Českého Švýcarska Tomáš Salov.
Mohlo by vás zajímat
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Nádrž před Lincolnovým památníkem ve Washingtonu má modré dno. Trump mluví o osobním vítězství
-
Eskalace na Blízkém východě. Írán raketami zaútočil na Izrael, kvůli jeho pokračujícím útokům na Libanon
-
Dělíme se na lidi lokální a na ty, kteří jsou otevření Evropské unii i pomoci Ukrajině, míní Horáček
-
Deficit rozpočtu na rok 2027 bude větší než letos, nepřevýší ale tři procenta HDP, řekla Schillerová