Charitativní sbírka Krabice od bot se stala předvánoční tradicí. Koná se už potřinácté

21. listopad 2023 14:40

13. ročník charitativní sbírky s názvem Krabice od bot má na Vánoce přinést radost dětem, které žijí v sociálně slabých rodinách. Od pondělí 20. listopadu mohou lidé nosit naplněné krabice od bot na sběrná místa. Sbírku pořádá Diakonie Československé církve evangelické.

Důležité je, aby krabice, do které lidé dárky vloží, byla skutečně velikosti krabice od bot. Podle členky správní rady diakonie Zdeňky Marešové jsou ideální třeba psací potřeby, bloky na kreslení, školní pomůcky, výtvarné potřeby, ale samozřejmě také hračky.

Podle zkušeností z minulých let lidé častěji balí do krabic dárky pro dívky, pro chlapce méně častěji. Možná je to tím, že lidé nevědí, co chlapcům darovat.

Lidé mohou krabice s dárky nosit až do 5. prosince. V Ústeckém kraji jsou sběrná místa například v Děčíně, Chomutově, Kadani, Krásné Lípě, Litoměřicích, Lounech, Mostě, Povrlech, Teplicích, Ústí nad Labem nebo v Žatci. Konkrétní místa najdou zájemci na webu Diakonie Československé církve evangelické.

Vloni se do sbírky zapojilo 13 154 dárců, kteří doručili rekordních téměř 50 000 úhledně zabalených balíčků. Organizátoři sbírky doufají, že letos se jich podaří předat ještě více. Upozorňují zároveň, že hlavně v regionech žije stále víc rodin, které si kvůli tíživé situaci nemohou dovolit ani skromnou vánoční nadílku.

autor: Jan Beneš
Spustit audio

Související