Český ráj - jeho velká láska. Ornitolog Mrkáček vydal knižní procházku Českým rájem

16. prosinec 2023

Ornitolog, ochránce přírody, spisovatel a fotograf Zdeněk Mrkáček se po úspěšném výletu do světa filmu titulem Jedinečný Český ráj vrátil ke knížkám, ale tématu zůstal věrný. Jak významný Český ráj pro něj je napovídá název novinky: Český ráj – moje velká láska.

„Začínáme v Turnově a na Turnovsku, pokračujeme na Maloskalsko, potom následují Trosky, Podtrosecké údolí, Příhrazy, Mnichovo Hradiště, Sobotecko, Jičínsko a končíme v Lomnici. Každé to území má pár snímků krajiny, pár snímků živé a neživé přírody, a také několik snímků památek lidového umění,“ přiblížil obsah své nové knihy Zdeněk Mrkáček.

Co dalšího je v nové knize známého ochránce přírody, biologa a fotografa, i jak vznikala, uslyšíte v přiloženém rozhovoru.

autoři: Jaroslav Hoření , reČRoL , Redakce ČRo Sever
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.