Česká Kamenice začne s obnovou orloje ve štítu domu v Nerudově ulici

Česká Kamenice začne s obnovou orloje ve štítu domu v Nerudově ulici. Podrobnosti má reportérka Daniela Pilařová
Česká Kamenice na Děčínsku se letos pustí do obnovy orloje ve štítu domu v Nerudově ulici. Hodinový stroj se 14 pohyblivými figurami tam byl umístěný do poloviny 20. století.
Město už se s vlastníkem objektu dohodlo na věcném břemenu. Obnova orloje vyjde na 800 000 korun, polovinu peněz město vybralo v dobročinné sbírce. Přispělo do ní přes 200 dárců.
„Máme jednak peníze z té sbírky, zároveň také čekáme na rozhodnutí, jestli dostaneme dotaci. V okamžiku, kdy bychom ji dostali, tak použijeme ty peníze z té dotace, pokud bychom ji nedostali, jsme připraveni ten zbytek nad rámec té sbírky dofinancovat z vlastních prostředků,“ shrnul nezávislý starosta Jan Papajanovský
14 skleněných soch by do orloje měli vyrobit studenti sklářské školy v rámci své žákovské práce.
Související
-
Sanace svahu plného nestabilních kamenů nad silnicí z České Kamenice do Kytlic začne ještě letos
Už letos začne sanace nestabilního svahu nad dlouhodobě uzavřenou silnicí do Kytlic na Děčínsku. Stát bude zhruba 15 milionů korun.
-
Česká Kamenice na Děčínsku chce obnovit historický orloj
Česká Kamenice chce obnovit historický orloj na budově v Nerudově ulici. 14 skleněných figur do něj vyrobí žáci ze sklářské školy v Kamenickém Šenově.
-
Česká Kamenice začíná s budováním kempu u koupaliště
Česká Kamenice na Děčínsku se pustila do budování kempu v areálu koupaliště. Letos by tam mělo být několik míst na stany a karavany.
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Kyjev se útokem na Moskvu snažil zlepšit vyjednávací pozici. Jde o psychologický efekt, říká expert
-
‚Mlátil mě. Přála jsem si, aby ta rána byla poslední.‘ Obžalovaná z vraždy léčitele v soudní síni zkolabovala
-
ANO a SPD se nezúčastní schůzky k bezpečnosti země. Podle Fialy je to neodpovědné
-
Ukrajina vyjádřila vůli k příměří. Od Ruska vstřícný signál nepřišel, podotýká Stromšíková z ministerstva