Březen - měsíc knihy? Nejenom! Liberecká knihovna pořádá i řadu kulturních akcí

9. březen 2015

Březen je měsíc knihy, čtenářů i internetu. V prvním jarním měsíci nabádají knihovny své čtenáře, aby četli, více než kdy jindy a chystají pro ně zajímavé akce. Jak je na tom se čtenáři Krajská vědecká knihovna v Liberci?

V liberecké knihovně je registrovaných kolem 24 000 lidí. Ti si loni vypůjčili 808 274 knih. Největší zájem byl přitom o Moliérova Lakomce, na druhém místě skončilo 50 odstínů šedi a třetí byla kniha Padesát odstínů temnoty.

Do první desítky se probojovala jediná česká kniha - Žítkovské bohyně od Kateřiny Tučkové – ta skončila na 9. místě.

„Je možné, že si lidé méně půjčují knihy, ale zase více chodí na jiné aktivity, které knihovna připravuje,“ říká vedoucí odboru služeb Krajské vědecké knihovny v Liberci Dana Petrýdesová.

Dana Petrýdesová, vedoucí odboru služeb Krajské vědecké knihovny v Liberci

Že liberecká knihovna žije nejenom knihami, potvrzuje i číslo 970. Tolik kulturních či vzdělávacích akcí totiž knihovna za rok 2014 připravila.

Březen jako měsíc čtenářů vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR a právě v rámci této akce se bude v České republice hledat i nejlepší čtenář z řad tatínků, kteří chodí se svými potomky do knihoven.

autor: Jaroslava Mannová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...