Bez knedlíků si českou kuchyni neumíme představit. Co dělat, aby se nesrazily, nebo nerozvařily?

Všechny dámy mi zřejmě potvrdí, že naučit se správně vařit knedlíky chvíli trvá. Mám tady několik drobných rad z minulého století, které zaručeně fungují.

Pokud se vám houskové knedlíky často rozvaří, přidávejte do vody špetku hladké mouky. Uvidíte, že to pomůže. Bramborové knedlíky se při vaření nesrazí, když je necháte po vytvarování 15 minut odpočinout a před vařením propícháte vidličkou. A ovocné knedlíky budou chutnější, když do vody při vaření nasypete jeden vanilkový cukr. Tak knedlíkům zdar! Vaše Iva Hüttnerová.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...