Žatecké muzeum nabízí ojedinělou moderní expozici

20. leden 2013

byste jít někdy do muzea, ve kterém by to opravdu bavilo i vaše děti? V tom případě pro vás máme jeden tip: regionální muzeum v Žatci.

Žatečtí muzejníci si vloni v létě řekli, že už bylo dost nudných muzejních expozic, plných předmětů ve skleněných vitrínách a nekonečných popisků. Během krátké doby vybudovali moderní multimediální expozici s názvem Žatecký stroj času – zajímavou už jen tím, že pro její prohlídku dostanete u vstupu tablet. Bez něj totiž prohlídka expozice, propojená se zábavnou hrou, v podstatě nemá význam. Ředitelka muzea Radmila Holodňáková provedla expozicí i redaktora Davida Hertla.

autor: David Hertl
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.