Žatec po změně územního plánu povolí velké fotovoltaické elektrárny
19. září 2022 08:44
V Žatci budou moct opět vznikat velké sluneční elektrárny. Umožnili to zastupitelé, kteří odsouhlasili změnu územního plánu. Úředníci ještě upřesní místa a možnou rozlohu nebo výkon budoucích solárních farem.
Posledních pět let si Žatečané mohli panely instalovat jen pro vlastní potřebu.
Energii ze slunce hodlá víc využít taky vedení města.
Jak řekla starostka Žatce Zdenka Hamousová, zvolená za hnutí ANO, město má zájem fotovoltaiku budovat na vytipovaných pozemcích, prostřednictvím svých příspěvkových organizací nebo na střechách domů, které má v majetku. Chce tak snížit spotřebu energie a maximálně využít dotace.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Mezinárodní právo nikdy nemělo vlastní zbraně. Musí ho dodržovat víc zemí, než ho odmítá, říká Ollongrenová
-
Deficit rozpočtu na rok 2027 bude větší než letos, nepřevýší ale tři procenta HDP, řekla Schillerová
-
Velká cena Monaka má nejmladšího vítěze v historii. Prestižní závod ovládl Antonelli s Mercedesem
-
Česko vyhrálo arbitráž s JCDecaux a nemusí platit 550 milionů korun, uvádí ministerstvo financí