Zájem o ústeckou Univerzitu třetího věku neustává. Kvůli koronaviru budou mezi studenty volné sedačky

8. září 2020 13:10

Opatření proti šíření koronaviru neodradila zájemce o studium na Univerzitě třetího věku v Ústí nad Labem. Kurzy různých oborů se otevírají lidem starším 50 let v Ústí nad Labem a v Kadani. V zimním semestru kurzy navštěvovalo 1074 lidí. Do nadcházejícího semestru přišel podle vedoucí Oddělení celoživotního vzdělávání ústecké univerzity Dany Masopustové podobný počet přihlášek.

„Řekla bych, že je to na stejné úrovni, přibyli k tomu i noví posluchači a to samé vyhlásí i kolegyně, která má na starosti Univerzitu třetího věku v Kadani. Tam ten zájem je stejný, ne-li možná i o něco vyšší s tím, že kapacitně možná budou i odmítat,“ upřesnila Dana Masopustová.

V rámci opatření proti šíření koronaviru budou účastníci kurzů v učebnách sedět odděleni volnou sedačkou. V případě opětovného uzavření školy nebo karantény škola nepočítá s distančním studiem. Podle Masopustové na to nejsou někteří účastníci technicky vybaveni.

„Budeme se snažit dodržovat odstupy, aby posluchači seděli ob sedačku, uvažujeme i o rozdělení toho kurzu, aby v jednom bylo do těch 100 osob. Zatím uvažujeme pouze o prezenční formě výuky, protože online výuka se může stát pro naše seniory problémem, protože ne každý má přístup k počítači,“ řekla k tomu Dana Masopustová.

Spustit audio