Wabi Daněk. Duane Eddy
Když interpret přezpívá po několika letech sám sebe, je to pro posluchače vždy zajímavý počin. Nedávno jsme něco podobného zaznamenali například u Stinga, který své staré pecky oblékl do novodobých aranžmá.
Už je to ale dávno, kdy něco podobného udělal u nás kdysi Wabi Daněk se svým Ďáblovým stádem. Ačkoliv to mám stále čerstvě v mysli jako vcelku nový počin, je to mu už 10 let, co tato deska vyšla na svět.
Druhou část Hudebního hledání pak vyplní svou tvorbou dodnes aktivní legenda amerického rock and rollu – Duane Eddy.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka


Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.