Výstava Naši Němci a Bertha von Suttner. Sasko a pendleři

5. březen 2021

Opět nahlédneme do připravované expozice Naši Němci, která by měla být od léta k vidění v budově Muzea města Ústí nad Labem.

Petr Koura, ředitel společnosti Collegium Bohemicum, nás provede prostorami, které se věnují první světové války. Je zde mimo jiné připomenutí pacifistky Berthy von Suttner, pražské rodačky a první ženské nositelky Nobelovy ceny.

U první světové války zůstaneme i v rubrice výročí týdne. Tentokrát bude jejím hrdinou plukovník rakousko-uherské armády Theodor Ritter von Zeynek.

Také si povíme, že saským podnikatelům se nelíbí, že jejich čeští zaměstnanci se kvůli protiepidemickým opatřením nemohou dostat do práce.

autoři: Veronika Kindlová , Richard Šulko
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová