Výstava Naši Němci a Bertha von Suttner. Sasko a pendleři

5. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Karlovarský kraj chce společně s německou stranou investovat do nového silničního hraničního přechodu. Česká strana od nové spojnice očekává oživení turistického ruchu a podnikatelského prostředí. Také v Sasku jsou očekávání velká
0:00
/
0:00

Opět nahlédneme do připravované expozice Naši Němci, která by měla být od léta k vidění v budově Muzea města Ústí nad Labem.

Petr Koura, ředitel společnosti Collegium Bohemicum, nás provede prostorami, které se věnují první světové války. Je zde mimo jiné připomenutí pacifistky Berthy von Suttner, pražské rodačky a první ženské nositelky Nobelovy ceny.

U první světové války zůstaneme i v rubrice výročí týdne. Tentokrát bude jejím hrdinou plukovník rakousko-uherské armády Theodor Ritter von Zeynek.

Také si povíme, že saským podnikatelům se nelíbí, že jejich čeští zaměstnanci se kvůli protiepidemickým opatřením nemohou dostat do práce.

autoři: Veronika Kindlová , Richard Šulko
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...