Víte, co léčí mrkvová šťáva nebo skořicový čaj?

Proti pálení žáhy měly naše babičky osvědčené zbraně. A navíc si vystačily s tím, co měly vždycky doma. Zaručeně pomůže jedlá soda. Stačí rozmíchat lžičku v půl deci vody a přidat pár kapek citronu.

Stejně účinný je kmínový nebo anýzový čaj. Uvaříte ho ze dvou lžiček koření, které přelijete vroucí vodou. Nechte koření deset minut louhovat, sceďte a pomalu popíjejte.

Na žáhu pomáhá i čaj ze skořice. Postup je stejný, tedy lžička koření zalitá vroucí vodou. Jen louhovat stačí jenom 5 minut. A pokud chcete něco opravdu jednoduchého, můžete čaje nahradit čerstvou šťávou. Pomůže vám třeba mrkvová nebo z červené řepy.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová