Víkend v Ústeckém kraji je opět plný kulturních a společenských akcí – stačí si vybrat

27. červenec 2021

Vypravte se s námi na Jedlovou, nebo si dopřejte noční procházku zámkem Stekník. Můžete si také užít generálku na Silvestra v Dolním Podluží nebo magický večerní klavírní koncert v parku zámku Velké Březno... Záleží jen na vás.

Nemůžeme začít jinak než pozvánkou na 2. ročník turistického pochodu v Lužických horách, který připravil na sobotu 31. července Český rozhlas Sever v Jiřetíně pod Jedlovou.

Dvě trasy pochodu slibují skvělý zážitek plný krásných výhledů a historických zajímavostí. Obě končí v jiřetínském sportovním areálu, kde se plánuje občerstvení a kulturní program. Začátek pochodu je v 8:30, konec přibližně v 16 hodin.

Zámek Stekník zve návštěvníky na Hradozámeckou noc, která vás přenese do konce 18. století. Do doby, která způsobila doslova převrat evropského myšlení. Začátky jednotlivých prohlídek budou v 19:00; 20:00; 20:30; 21:00 a 21:30. Doporučujeme rezervaci!

Malí i velcí se mohou poučit, jak to vypadá, když čerti kují pikle – v Muzeu čertů v Úštěku od 10 do 16 hodin.

Muzeum čertů v Úštěku - vítejte

Hradišťan a Jiří Pavlica mají od 19 hodin koncert v Jižních zahradách děčínského zámku. Vysoká umělecká i interpretační úroveň, široký žánrový závěr a netradiční repertoár, to k Hradišťanu s Jiřím Pavlicou patří už víc než 40 let.

Monkey Business to rozjedou už od 18 hodin ve Vinařství Johann W v Třebívlicích, krom muziky čekají návštěvníky i gastronomická kouzla a ochutnávka vín.

Vína – a zejména ta regionální – si můžete užít i na zámku v Pátku už od 10 hodin a vyhrávat k tomu bude flašinet.

A aby těch gastroradostí nebylo málo, tak v sobotu v Lounech na Mírovém náměstí rovněž už v 10 hodin otevře své brány Food festival, kde si návštěvníci mohou vybrat jak z tradičních, tak netradičních pokrmů a pochoutek.

Generálku na Silvestra pak ve stejný den pořádají v Dolním Podluží na koupališti – od 18 hodin bude hrát skupina Wolf Gang k silvestrovské náladě a chybět nebude ani občerstvení.

03721046.jpeg

V Kadani zas na poslední červencový den připravili festival pro čajové fanoušky – nabídne nejen čaje, ale taky ukázky kaligrafie, deskové hry GO a SHOGI, krom jiného nebudou chybět ani souboje samurajů ze skupiny Gorin nebo tradiční japonské tance. Začátek je v 10 hodin na Studentském náměstí v Kadani.

A na závěr tu mám pozvánku na koncert přímo magický – dva mistři klavíru, Ivan Klánský a Michal Mašek odehrají koncert složený z Mozartových skladeb v parku zámku Velké Březno. Začátek je v 21 hodin.

Zlatá rada na konec – doporučujeme ověřit si u pořadatelů, zda se akce koná a taky doporučujeme nezapomenout na všechna potřebná protiepidemická opatření.

Neděle 1. srpna

Open air scéna U laguny na Severní terase v Ústí nad Labem bude první srpnový den od 13:30 patřit Interportě – vystoupení soutěžních skupin – od domácí jablonecké skupiny Blue night až k australskému duu Sissos a k večernímu vyhlášení vítězů.

Písničkář Pokáč

Celé odpoledne budou prokládat i nesoutěžní hvězdy – Rangers Band, Xindl X, No name a večer to uzavře Pokáč a Fešáci. Na místě bude i promotým Českého rozhlasu Sever.

Asi víte, jak zní a vypadá ukulele, ale co takhle gigatele nebo banjolele? Tyto nástroje můžete vidět a slyšet v neděli od 19 hodin ve Františkánských zahradách v Kadani při koncertu skupiny Ukulele band. Vystoupení je součástí Kadaňského kulturního léta.

Petra Černocká

Tvrz Divice na Lounsku vás 1. srpna pozve na koncert Petry Černocké – začátek je už v 18 hodin. Přijďte si užít večer ve společnosti této vtipné a šarmantní dámy. Na kytaru ji bude doprovázet Jiří Pracný.

Až do 13 hodin se můžete projít tržištěm vedle Kamencového jezera v Chomutově, a až budete unavení, můžete se v jezeře taky vykoupat, nebo navštívit sousední zoopark. Tržiště s nabídkou rozmanitého zboží bude otevřené každou neděli od 7:30 do 13:00.

Pavel Šporcl

A na závěr zas jednu velkou krásu – velký letní koncert na Mírovém náměstí v Litoměřicích má vskutku hvězdné obsazení. Hvězdou číslo jedna je bezpochyby světově proslulý houslista Pavel Šporcl s unikátními modrými houslemi, hosty pak budou Jana Červinková, laureátka mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka a nadaná čtrnáctiletá klavíristka Magdalena Pallasová. Doprovázet bude Severočeská filharmonie Teplice.

Zlatá rada na konec – doporučujeme ověřit si u pořadatelů, zda se akce koná a taky doporučujeme nezapomenout na všechna potřebná protiepidemická opatření.

Kulturně nabito je ale i v dalších dnech…

Koncertní recitál s nezaměnitelnou vůní Francie vás čeká 2. srpna na tvrzi Divice na Lounsku. Od 20 hodin zazní světoznámé písně z repertoáru královny šansonu Edith Piaf, ale také Charlese Aznavoura či Jacquesa Brela. Nenechte si ujít jedinečné představení jedné z našich nejlepších šansoniérek Radky Fišarové, kterou doprovázejí vynikající běloruský akordeonista Aliaksandr Yasinski a kytarista Miroslav Linka.

Jedna z položek seznamu nejvíce zchátralých památek v Ústeckém kraji - tvrz v Divicích na Lounsku.

Filmové léto s Kinematografem bratří Čadíků pokračuje 3. srpna ve Štětí na Husově náměstí promítáním Mlsných medvědích příběhů. Začátek projekce je ve 21:30. Kinematograf na filmových večerech vybírá dobrovolné vstupné, které je každoročně věnováno na charitativní účely.

4. srpna nabízí tvrz Divice na Lounsku od 20 hodin představení Vše o mužích – jde o divácky oblíbenou komedii od nejhranějšího chorvatského autora Miro Gavrana o tom, jak muži sami sebe vidí a za co se nestydí i stydí. Dokonalá směsice testosteronu, citů a striptýzu nenechá vaši bránici v klidu. „O mužích pro ženy, aby je opět nepochopily“. Hrají: Ján Jackuliak, Peter Pecha, Tomáš Novotný.

Zámek Krásný Dvůr u Podbořan

Speciální prohlídky zámku Krásný Dvůr v doprovodu Marie Terezie hraběnky Černínové, manželky zakladatele zámeckého parku vás čekají 5. srpna od 16 hodin. Hraběnka během prohlídky seznámí návštěvníky se životem na zámku kolem roku 1800.

Temperament, rvačky, hádky, rozchody a usmiřování – to vše je ve slavné Goldoniho komedii Poprask na laguně. Tentokrát se odehraje 6. srpna ve tvrzi Divice na Lounsku od 20:00.

Spustit audio