O pořadu Velikonoce se Sestřičkami

Velikonoce se Sestřičkami vám na všech regionálních stanicích Českého rozhlasu nabídly v týdnu od 29. března do 2. dubna pět velkých rozhovorů s dvojicemi herců z oblíbeného televizního seriálu.

Moderátor Patrik Rozehnal si povídá nejen s hlavními představiteli Mery a Davida – se Sabinou Laurinovou a Markem Němcem, ale i s dalšími seriálovými herci. Pozvání přijali Adéla Gondíková s Natálií Halouzkovou, David Gránský s Ondřejem Rychlým, Saša Rašilov s Klárou Cibulkovou a Daniela Kolářová s Danou Syslovou.

Dozvíte se, jakým způsobem se učí lékařské termíny, kdo je největší šprýmař, proč někteří odmítají točit po ránu záběry v detailu, jak umí ovládat lékařské přístroje a jak se vlastně odehrávají seriálové operace. Sabina Laurinová s Markem Němcem prozradí, kam se bude vyvíjet jejich vztah. Adéla Gondíková se podělí o zážitky při natáčení s malým dítětem a Daniela Kolářová zavzpomíná i na natáčení slavné Nemocnice na kraji města. A téměř všechny hosty vyzkoušíme ze znalostí lékařského slangu.

Patrik Rozehnal se ptá i na to, jak všichni vnímají práci skutečných zdravotních sester a čeho si na jejich práci váží. Společně s Českou asociací sester vám v každém dílu také přiblíží příběh jedné zdravotní sestřičky pracující přímo na nemocničním oddělení – jako symbolické poděkování jí vždy předáme společný dárkový balíček regionálních stanic Českého rozhlasu a TV Prima. A zahrajeme písničku na přání.

Propagační předměty

A protože to jsou Velikonoce se Sestřičkami, dozvíte se také, jak tyto svátky prožívají oblíbení herci. Saša Rašilov zavzpomíná na valašské Velikonoce, Daniela Kolářová prozradí, jak vypadala koleda v Karlových Varech, a odtajníme vám také, která z dam se těšila na polévání vodou.

Pět veselých rozhovorů s dobře naladěnými hosty ze seriálu Sestřičky jsme spojili s poděkováním skutečným zdravotním sestrám v první linii. Poslechněte si je na webu rádia vašeho kraje, na audioportálu mujRozhlas nebo ve vaší podcastové aplikaci.

Pořad připravují

Další pořady

 • Desky, pásky, vzpomínky

  Písničky, které provázely život slavných muzikantů. Vyprávění hudební osobnosti o svém životě, inspiraci, rodině i přátelích, spoluhráčích a dalších zajímavostech.

 • Folklorní notování

  Tradice, písničky, zvyky a řemesla našich předků, jak se dodnes dochovaly v našich regionech.

 • Rozhlas jede za vámi

  Zábavná show Aleše Cibulky se vydává na cestu po celé České republice. Každý měsíc na jiném místě a s bohatým programem.

 • Hvězdné návraty

  Příběhy českých herců a komiků.