V centru Loun začne zřejmě fungovat platba parkovného pomocí mobilního telefonu

Mírové náměstí Louny se současným placeným parkovištěm. Město tam plánuje zavést placení přes mobily
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mírové náměstí Louny se současným placeným parkovištěm. Město tam plánuje zavést placení přes mobily

Řidiči přijedou do centra města, zaparkují auto, vytáhnou z kapsy telefon a s jeho pomocí za parkování zaplatí. Žádné hledání nejbližšího automatu, žádné strkání lístečků za okno. Zhruba tak by měl vypadat nový systém, který připravuje radnice v Lounech.

Město teď jedná s firmami, které by poskytly potřebné technologie. Současné parkovací automaty by ale i po spuštění mobilní aplikace dál zůstaly v provozu.

„Uvažujeme o tom, že bude možné platit parkování buď prémiovou SMS, nebo pomocí aplikace. Znamenalo by to, že řidiči nemusí hledat parkovací automat, a pokud se zdrží na jednání, mohou si platbu za parkovné bez problémů prodloužit,“ vysvětluje místostarosta Loun Milan Rychtařík z hnutí ANO.

Stávající systém ale zůstane také zachován. „Jsme si totiž vědomi toho, že někteří lidé preferují klasickou platbu přes parkovací automat,“ dodává Rychtařík.

Nový parkovací systém by mohl být zaveden od začátku příštího roku.

Spustit audio
autor: Libor Želinský

Související