Ústím nad Labem projela pietní kolona taxikářů za zavražděnou kolegyni
Kolegové zavražděné taxikářky uspořádali v Ústí nad Labem pietní rozloučení a uctili její památku průjezdem města. Jeli od zimního stadionu až na místo neštěstí v Neštěmicích a pak do krematoria na Střekově. Tam se se ženou naposledy rozloučila její rodina a desítky kolegů.
Kolegové taxikáři se chtěli se zavražděnou ženou především rozloučit. V koloně dokonce jelo její první auto, se kterým pracovala. To následovaly tři desítky taxiků, které jely nejdřív do Neštěmic, kde žena přišla o život a odtud pak do krematoria na Střekově. Policie zajišťovala koloně hladký průjezd městem a hlídala na všech křižovatkách provoz. Vše se obešlo bez komplikací.
Muž, který je z vraždy obviněný je teď ve vazbě. Nejdříve se k činu přiznal, později to popřel. Sami taxikáři potvrzují, že agresivita proti nim neustále roste, stejně jako například vůči záchranářům. Téměř každý, kdo si taxi objedná, zkouší smlouvat o ceně nebo nechce zaplatit vůbec. Taxikáři jsou obvykle proti agresivitě bezmocní. Chtějí si proto instalovat ve svých vozech kamery, aby se mohli chránit alespoň minimálně.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
ANO bude hledat Babišova nástupce. Bez šéfa ale bude hnutí poloviční, bude-li vůbec existovat, míní Šídlo
-
ŽIVĚ: Česko vede po prvním poločase nad Gibraltarem 1:0, Radiožurnál Sport vysílá přímý přenos
-
Zákon o civilní rozvědce vláda nestihne, měla jiné priority. Úřad se tak musí řídit normou z roku 1994
-
Byla tam chemie, která se teď ztratila, říká o kampani Spolu bez Pekarové Adamové politolog Eibl