Tomáš Měcháček – herec, komik i pedagog s jasnými názory z Ústí nad Labem

17. červen 2024

V televizní reklamě vystupoval 12 let jako ten hodný ze dvou odlišných bankéřů. Herec Tomáš Měcháček, který se narodil v roce 1979 v Ústí nad Labem, je v civilním životě stejně přirozený a zábavný.

Ale také neúprosně upřímný – v roce 2021 třeba označil v živém rozhovoru v Českém rozhlase moderátora Xavera Veselého pokrytcem a zbabělcem, který uráží novináře a porušuje rozhlasový kodex.

Když navíc není spokojen s politikou, neváhá demonstrovat. Už jako dítě byl prý sígr a uměl se prát.

Tomáš Měcháček maturoval na ústeckém gymnáziu. Na DAMU pak vystudoval alternativní a loutkové herectví.

K jeho nejvýraznějším rolím patří postava promítače Petra z filmu Protektor, lobbista v seriálu Sedm schodů k moci nebo Vojta Nesnídal v Gymplu s (r)učením omezením.

Vystupuje také jako stand up komik a externě učí herectví na DAMU i workshopech. S Martinem Dejdarem moderoval zábavný pořad Vylomeniny. Někdy se také věnuje divadelní režii. Jeho srdeční záležitostí je norsko-anglické divadlo NIE, se kterým aktivně vystupoval 15 let.

Otec tří dětí Tomáš Měcháček se během pandemie staral o nemocné seniory v léčebně dlouhodobě nemocných ve Vrchlabí. Se svými ratolestmi rád relaxuje v krkonošské maringotce a o živobytí nemá nouzi.

autor: Milan Knotek
Spustit audio