Teplické lázně mají plno. V naprosté většině jde o české klienty

10. únor 2023 14:46

Zahraniční klienti by do lázní v Teplicích měli začít přijíždět v jarních měsících. Podle vedení společnosti mají dorazit především z arabských zemí – Kuvajtu, Saúdské Arábie, Kataru nebo Ománu. Teď v nich pobývají především Češi – tvoří přes 90 procent současných hostů.

„Tak to je velký bazén s cvičením, malý bazén s masáží, bicykl, hromadný tělocvik,“ vyjmenovává Ladislava Melicharová procedury, které zvládla za první týden lázeňského pobytu. Do teplických lázní, kam přijela z Nového Boru na Českolipsku, se vrátila po zhruba 30 letech.

Její lázeňská spolubydlící, Marie Kohoutová se v teplických lázních léčí poprvé. A přestože je ze Žatce, Teplice téměř neznala. „Moc to tu neznám. Jestli jsem tu byla jednou za rodiči, když tu byli v lázních, tak to už je let,“ konstatuje. V lázních teď při doléčení po ortopedické operaci stráví měsíc. „Je to výhoda, že nemusíte nikam chodit, že to máte pod jednou střechou – přímo v Beethovenu,“ pochvaluje si.

Do lázní už zase můžou někteří samoplátci, teplické lázně jim nabídnou lázeňský dům Beethoven

Lázeňský dům Beethoven otevřel hned 2. ledna. V polovině ledna přibyly Kamenné lázně, ve kterých se léčí i děti. Plně obsazené jsou také Sadové lázně a připravují se i pokoje v Císařských lázních.

Podle obchodní ředitelky Yvety Sliškové je zatím z 90 procent plní Češi, často klienti zdravotních pojišťoven. „Protože se v době covidu většinou moc neoperovalo – z ortopedií se stávala covidová centra. Teď se na těch ortopediích musí dost snažit, aby to všechno dohnali. A my jsme rádi, že tu ty klienty můžeme dát do pořádku – rozběhat je a vrátit zpět do života,“ vysvětluje.

Termín, kdy musí pacient po operaci nastoupit lázeňskou léčbu, je daný – například po totální endoprotéze do tří měsíců. Jezdí ale také samoplátci. Teplické lázně mnozí objevili díky čtyřtisícovému státnímu příspěvku na minimálně šestidenní pobyt.

„Ty vouchery otevřely lidem oči, že lázně jsou tady i pro tu regeneraci, že sem nejezdí jen lidé totálně nemocní,“ dodává Slišková. Mnozí se pak podle ní vracejí, i když na kratší dobu – třeba na prodloužený víkend.

Spustit audio

Mohlo by vás zajímat