Středeční Noční linka: Vážit si svého života

11. srpen 2021

Co si pod tím představujete? Umí si podle vás lidé vážit života a nebo jsou spíš nespokojeni a vědomě se třeba i ničí? A co vy? Utápíte také svůj žal a nebo přijímáte život jaký je? Uvědomujeme si jaký dar je život sám? Myslíte si, že si dokáže vážit života více ten, kdo o něj málem přišel? 

Dostali jste se do situace, kdy visel váš život na vlásku a jste rádi, že to dobře dopadlo? Žijete rádi i přes starosti a problémy, které život přináší? Jste rádi na světě? Jste životní optimisté nebo pesimisté?

Nedávno jsme si v Noční lince společně povídali o tom, zda si myslíte, že už víte, o čem je život!? Život je dar a není procházkou růžovou zahradou. Lidé, kteří hledají to lepší a to hezčí v nás a kolem nás mají i snazší život. Každý je pánem svého života a rozhoduje se, jak s ním v rámci možností naloží.

Lidé, kteří jsou rádi na světě snad i lépe zvládají nejrůznější situace, ke kterým je třeba i životní nadhled a notná dávka humoru. Vážíte si života? Zeptá se vás moderátor Noční linky Karel Sladký. K tématu mu můžete napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autoři: Karel Sladký , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.