Stovky javorů v okolí Bíliny napadá houba. Stromy pak rychle odumírají
Javory v okolí Bíliny napadá takzvaná sazná nemoc.
Houba napadá kůru stromů, a ty po čase hynou. Svůj podíl na šíření nemoci podle odborníků nesou extrémně suchá období.
„Je to houba, která způsobuje začernání kůry, větve usychají a stromy odumírají. V oblasti u Bíliny směrem od Teplic je napadení rozsáhlé,“ vysvětluje lesní správce Lesů ČR Petr Chvála.
Na Litoměřicku lesníci budou také kácet, tentokrát jasany. Podle Chvály napadá jejich kořeny škodlivá houba. Během pěti let proto na Budyňsku pokácí 30 000 kubíků dřeva.
Související
-
Lesníci na Budyňsku musí vykácet na 30 000 kubíků dřeva. Stromy jsou napadené škůdci a houbami
Správci lesů u Budyně nad Ohří musí vykácet tisíce jasanů. Stromy jsou napadené nekrózou. Kvůli ní stromy usychají, stávají se nestabilními a mohou se snadno vyvrátit.
-
Jehličnaté stromy v Chomutově usychají – zřejmě kvůli mšicím. V jiných městech zase řádí kloubnatka
Desítky jehličnanů usychají v chomutovských parcích. Zatímco v městských lesích v Krušných horách jehličnany napadla kloubnatka, ve městě asi půjde o některý z druhů mšic.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Pro Orbána by bylo fantastickou zprávou, pokud by slovenskou vládu sestavoval Fico, říká odborník
-
Plynovod Nord Stream zničily čtyři exploze, ne dvě, oznámili při ročním výročí norští seismologové
-
ONLINE: Slováci předčasně volí. Kvůli kolapsu člena komise se bude v Bratislavě hlasovat o 40 minut déle
-
Určení otcovství i vystavení rodného listu. Změna matričního zákona by umožnila oddávat poslancům