Lesníci na Budyňsku musí vykácet na 30 000 kubíků dřeva. Stromy jsou napadené škůdci a houbami
Správci lesů u Budyně nad Ohří musí vykácet tisíce jasanů. Stromy jsou napadené nekrózou. Kvůli ní stromy usychají, stávají se nestabilními a mohou se snadno vyvrátit. Jediným řešením je kácení.
Celkem takhle lesníci během několika let vytěží na 30 000 kubíků dřeva. Kácení se týká i přírodní rezervace Pístecký les.
Lesy na Budyňsku tak podle mluvčí Lesů ČR Evy Jouklové čeká rozsáhlá obměna – jasany mají vystřídat lesy nové generace.
Související
-
Ústí nad Labem má další dva památné stromy – lípu ve Všebořicích a dub v Božtěšické ulici
V Ústí nad Labem jsou další dva památné stromy. Vyhlásil je Orgán ochrany přírody a krajiny na návrh města.
-
Cestu k Pravčické bráně v Českém Švýcarsku zatarasily popadané stromy
Popadané stromy omezily vstup do národního parku České Švýcarsko. Polomy a vývraty v oblasti požářiště v okolí Hřenska v posledních dnech způsobily poryvy větru.
-
V Bílině pokračuje obnova parku Kyselka, pokácené stromy teď město prodává
Bílina na Teplicku nabízí dřevo vytěžené z parku Kyselka. Jde zhruba 200 kubíků dřevní hmoty a štěpky, které město prodá obálkovou metodou jako celek nejvyšší nabídce.
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Tady je Bakalovo: miliardář drží na Karvinsku tisíce pozemků, brzdí to rozvoj některých obcí
-
Země už není ‚safe‘, varují vědci. Lidstvo překročilo šest z devíti planetárních limitů
-
Hollywoodští scénáristé se mohou vrátit k práci, odbory odvolaly stávku. Herci ale pokračují v protestu
-
Trump se při budování svého realitního impéria léta dopouštěl podvodu, rozhodl soud v New Yorku