Školní ulice v Lovosicích zatím jednosměrná nebude. Město chce nejdřív zjistit, kolik aut ulicí projede

Jednosměrku na 1,5 hodiny denně testují ode dneška Lovosice ve Školní ulici
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jednosměrku na 1,5 hodiny denně testují ode dneška Lovosice ve Školní ulici

Lovosice zatím dopravu ve Školní ulici nezmění. Od května do června tam na zkoušku platila jednosměrka. Radnice tak chtěla zklidnit dopravu – zejména před začátkem vyučování. Rozhodnutí o novém uspořádání dopravy pak mělo platit s novým školním rokem.

Rána jsou ve Školní ulici rušná – rodiče sem vozí své děti do školy, další děti sem přicházejí pěšky, na bezpečnost u přechodů pro chodce musejí dohlížet strážníci městské policie.

Jednosměrka na zkoušku platila v ulici od května do června, od nového školního roku chtělo město rozhodnout, zda tu bude jednosměrka natrvalo.

Značky, označující jednosměrnou ulici, jsou v současnosti zakryty černou fólií – Školní ulice je tak průjezdná v obou směrech.

Podle vyjádření starosty Lovosic Milana Diana z hnutí ANO padne rozhodnutí zřejmě do konce letošního roku. Dopravní inženýři teď podle něj musejí spočítat, kolik automobilů ulicí denně projede a kdy je dopravní zatížení největší.

Podle Diana přicházejí v úvahu dvě řešení – buď zůstane doprava ve stejném režimu jako nyní, nebo nechá město ze Školní ulice udělat jednosměrku.

Spustit audio

Související