Po rozsáhlých požárech na trase Lovosice – Ústí nad Labem železničáři zlepšili pro hasiče přístup k trati

Po rozsáhlých požárech na trase Lovosice – Ústí nad Labem železničáři zlepšili pro hasiče přístup k trati
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Po rozsáhlých požárech na trase Lovosice – Ústí nad Labem železničáři zlepšili pro hasiče přístup k trati

Před rokem bojovali hasiči s rozsáhlými požáry kolem hlavní železniční trati mezi Lovosicemi a Ústím nad Labem. Kvůli zásahu tehdy nejezdily vlaky a silnice I/30 podél trati byla uzavřená pro automobily.

Událost tehdy ale především ukázala, že problémem pro hasiče je přístup k trati. Hořet začalo z důvodu přehřátí podvozku železničního vagónu.

„V celém úseku se nacházelo několik ohnisek. Přístup k hašení požárů byl velmi komplikovaný, protože v blízkosti železniční trati vede silnice první třídy, z druhé strany pak od trati příkře stoupá zalesněný svah,“ upřesnila mluvčí SŽDC Radka Pistoriusová.

Železničáři proto vytvořili několik míst, kudy se dá od silnice k trati a lesu nad ní jednoduše dostat.

„Jedním z hlavních důvodů vybudování žebříků a přístupů pod tratí je také fakt, že pokud se požár nerozšíří do bezprostřední blízkosti trati, je snahou SŽDC zprovoznění železniční dráhy alespoň po jedné koleji, třeba i sníženou rychlostí, a přitom dál hasit,“ shrnula Pistoriusová.

Spustit audio

Související