Seno jako dárek pro seniory? Proč ne! I taková přání plní Ježíškova vnoučata

19. prosinec 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ježíškova vnoučata Lenka Kašpárková a Petr Macák s ředitelkou Domova seniorů v Kadani Lenkou Raadovou
0:00
/
0:00

Vypadá to zvláštně, ale kadaňští senioři si od Ježíškových vnoučat přáli seno. Balík sena. V domově totiž s nimi, tedy spíš vedle nich, žijí totiž i ovečky.

„Je to takový druh zooterapie,“ vysvětluje ředitelka Domova seniorů v Kadani Lenka Raadová. „Naši senioři sedávají na zahradě, pozorují naše stádo, nebo je krmí.“

Seno pro své stádo domov má, ale rád by adoptoval ještě ovečku a beránka – a pro ty už by krmení scházelo. Proto kadaňští oslovili Ježíškova vnoučata.

„Všechna ta přání hrozně rychle mizela, a tak jsme hledala něco, co bych zvládla splnit a zároveň se o to nemusela na internetu s ostatními dárci skoro prát,“ říká Lenka Kašpárková z Ústí.

Seno se ukázalo jako ideální volba. „Obrátili jsme se na statkáře z Chýše, kde chalupaříme a on kývl.“

Přesto, že je letos sena málo, chovatel se jednoho balíku ze svých zásob vzdal a paní Lenka s přítelem ho mohla dovézt do Kadaně.

Díky tomuhle daru se stádo oveček, které se staly oficiálním logem domova, rozroste o beránka a ovečku. A ti se do vánočních jesliček vyloženě hodí!

Spustit audio

Související